در گفتگو با ایرنا : پارسا نظری ادبیات متعهد در مقابل ادبیات خنثی قرار دارد

در گفتگو  با ایرنا : پارسا نظری ادبیات متعهد در مقابل ادبیات خنثی قرار دارد

در گفتگو با ایرنا

ادبیات متعهد در مقابل ادبیات خنثی است

پارسا نظری در گفت و گو با خبرنگار کتاب و ادبیات ایرنا اظهار داشت: یکی ازبرنامه‌های مجله ادبیات متعهد، کمک به نویسندگان و شاعران جوان و نوقلمان در جهت گام برداشتن در مسیر ادبی صحیح با هدف تاثیرگذاری اجتماعی است.

وی از آمادگی این مجله با نویسندگان متعهد و دغدغه مند خبر داد و افزود: البته ما مراکز آموزشی تاسیس نمی کنیم اما این مراکز فرهنگی و ادبی را تقویت می کنیم. در حال حاضر اگر متولیان هر موسسه فرهنگی- ادبی معتبر به ما در جهت انتشار آثار ادبی خود مراجعه کنند دست خالی بر نمی گردند. مساله مهم تقویت مطالعه با گسترش فرهنگ کتابخوانی و بی تفاوت نبودن است.

نظری ادامه داد: مجله ادبیات متعهد با رویکرد عدم هرگونه فعالیت تبلیغاتی و با حفظ استقلال خود بدون وابستگی به هیچ حزب و سازمان دولتی و غیر دولتی، پایگاهی شایسته برای نویسندگان، شاعران، منتقدان، هنرمندان و دغدغه مندان فرهنگ و ادب کشور است.

مدیرمسئول مجله ادبیات متعهد تاکید کرد: اولویت فعلی ما تقویت و گسترش فرهنگ کتابخوانی و آَشتی ملی با مطالعه است، البته باید بپذیریم در گذر زمان، خواندن می تواند شکل های متنوع تری به خود بگیرد ولی مهم خواندن است. در جهت نیل به این هدف، مجله ادبیات متعهد رویکرد و اهداف اقتصادی را از برنامه ریزی های خود کنار گذاشته است وکلیه خدمات این نشریه رایگان است.

نظری با اشاره به نقل قولی از شاعر محبوب احمد شاملو که: " فضیلت هنرمند است که در این جهان بیمارگونه به دنبال درمان باشد نه تسکین، به دنبال تفهیم باشد نه تزئین" در مورد فلسفه تعهد در ادبیات گفت: دغدغه ما مشارکت در کتابخوانی است ولی کتابداری تجملی نیست، باید از خنثی شدن جامعه ادبی و هنری کشور و همچنین تهی بودن آثار جلوگیری کرد.

https://irna.ir/xjP3nk